Náš príbeh

šatka z hodvábu prírodného

„Ahojte, som Veronika 🙂 LAUmania bol môj nápad a teraz Vám veľmi rada poviem o sebe viac.“

Vyrastala som v krajčírskej dielni a celý život objavovala rôzne materiály, z ktorých je možné vyrábať oblečenie. To vo mne prebudilo zvedavosť a chcela som vedieť kde bolo oblečenie, ktoré nosím vyrobené a aké materiály sa pri výrobe použili. 

Nikdy som sa však nepokúšala vytvárať nič pre iných ľudí, až kým som neobjavila hodváb.

Tento jemný a pevný materiál ma uchvátil svojou jedinečnosťou a exkluzivitou. Po tisícročia bol jeho výrobný proces ukryty pred svetom a mohli sa doň obliekať iba cáry a vysokopostavení ľudia

„O hodvábe som si naštudovala  nespočetné množstvo informácií, objednala stovky druhov, hrúbok, farieb, spracovaní až som s pomocou maminy našla ten správny. Dovážaný je až z čínskej provincie. „

Spánok na hodvábe prospieva našim vlasom aj pleti.

Ako väčšina žien, aj ja som mala problémy s vlasmi a pleťou aj keď som sa snažila o seba starať čo najlepšie. 

Avšak, občas ten výsledok neprichádzal, až kým som na jednej stránke nenarazila na pozitíva hodvábu, na základe toho som poprosila maminku, aby mi ušila hodvábnu obliečku a gumičky. 

S nadšením som ich dala vyskúšať aj kamarátkam, ktoré boli uchvátené a chceli ich viac a v rôznych farbách. Vtedy mi napadlo, že prečo neurobiť aj ďalšie ženy krásnymi? Určite je veľa žien, ktorým hodváb pomôže rovnako ako mne.  

Hodvábna gumicka
hodvábna obliečka

Aktuálne sme malá značka ja sa starám o marketing, ekonomiku, komunikáciu so zákazníkmi a všetko čo si LAU vyžaduje na svoje fungovanie.
Najdôležitejšou časťou je však  maminka Lenka, ktorá tieto hodvábne výrobky šije na Orave v malej dielničke, popri svojej práci. Vďaka jej šikovnosti môžeme stále skúšať nové veci,  materiály a kreovať výrobky, ktoré budú tešiť a skrášľovať ďalšie ženy. 

 

Sme si vedomí že sme nevynašli nič prevratné, je to niečo čo už bolo vymyslené, ale dávame do toho naše srdce, lásku k materiálu a hodiny skúšania a objavovania.

Chcela by si sa o LAU dozvedieť viac? Napíš nám, veľmi radi ti odpovieme na všetky tvoje otázky. 

šatka do vlasov