Ako sa starať o vlasy počas jesene

gumička z hodvábu

Ochladilo sa a vaše vlasy sa úplne zmenili?

Viditeľné zmeny ročného obdobia neobchádzajú ani nás a preto by sme si mali nájsť čas na to, aby sme aj svoju každodennú rutinu v starostlivosti o vlasy prispôsobili nadchádzajúcej zmene počasia. A ako na to? Poradíme vám. 

Menej je viac – správna starostlivosť o vlasy  

Zaznamenali ste, že vlasy sa majú tendenciu rýchlejšie mastiť na jeseň ako v lete?

Aby ste v tomto smere nastolili prirodzenú rovnováhu a vlasy správne ošetrili, odporúčame vám dopriať vlasom raz týždenne intenzívnu kúru. Mali by ste sa tiež snažiť čo najviac natiahnuť intervaly medzi umývaním vlasov – to znamená: síce si vlasy neumývať tak často, ale o to intenzívnejšie ich vyživovať, napríklad v podobe kúr či masiek. Takto dospejete k rovnováhe.

hodvabna starostlivosť
hodvabna gumicka

Vyživujúci olej na končeky vlasov

To, čoho majú príliš veľa korienky, postrádajú končeky vlasov a preto sú náchylnejšie na vysychanie. 

Aby k tomu nedošlo, odporúča sa do končekov jemne vmasírovať jednu až dve kvapky vyživujúceho oleja na vlasy. Blahodarné esencie oleja na vlasy pomáhajú končekom nabrať nový dych a vlasom dodajú opäť viac lesku a hebkosti.  

Pri aplikácii oleja je však veľmi dôležité, aby ste sa vyhli korienkom vlasov, tie sú totiž výdatne zásobované tukom aj prostredníctvom mazových žliaz. 

hodvábna gumička

Nerobte si starosti, ak vám začnú vlasy na jeseň vypadávať  

Tak ako stromy zhadzujú lístie, tak aj nám na jeseň vlasy viditeľne ubúdajú. 

Tento proces je celkom prirodzený. Ak chcete vypadávaniu vlasov na jeseň trochu zamedziť, mali by ste s nimi zaobchádzať šetrnejšie.  

Kondicionéry a spreje na ľahšie rozčesávanie vlasov sú v tomto období roka skutočne vrelo odporúčané. Taktiež  namiesto drastického šúchania uterákom ich môžete vysušiť tak, že ich zabalíte do uteráka a zaviniete do turbanu.  

Silná gumička ničí a láme vlasy počas celého dňa, preto ich odporúčame vymenit za jemnejšie hodvábne gumičky.

Elektrizovanie a šetrné zaobchádzanie

Elektrizujúce a večne zamotané vlasy spôsobuje chladný vzduch, nedostatočná hydratácia vlasu a nešetrné zaobchádzanie.. 
Elektrizovanie vlasov zapríčinené trením, može vznikať z nevhodného hrebena, ktorý odporúčame vymeniť za kefu s prírodnými  štetinami a bavlnenú obliečku za hodváb. 
Čistý morušový hodváb nespôsobuje elektrizovanie vlasov, nevysušuje ich a udržuje účas stály. 
Práve hodvábna posteľná bielizeň je vhodná pre tých z nás, ktorí majú husté či kučeravé vlasy náchylné na elektrizovanie, problémy so suchou, podráždenou či citlivou pokožkou.

spanok na hodvabe
Lau Mania

 

A teraz náš tip na záver: 

doprajte si pre seba čas, vychutnajte si oddych od starostí bežného dňa a nechajte sa rozmaznávať – veď koniec koncov, jeseň je o vychutnávaní si chvíľok a oddanosti sebe samým.