Skip to content

často kladené

OTÁZKY

Aký je rozdiel medzi prírodným a umelým hodvábom?

  • Prírodný hodváb je vyrábaný z kokónov priadky morušovej, je prírodný a prirodzene antialergický. Ak chceš o jeho výrobe vedieť viac, pripravili sme o ňom aj článok na blogu. 
  • Umelý hodváb/ satén s hodvábnou úpravou/ je vyrábaný z umelého (polyesterového) vlákna. Na dotyk je rovnako príjemný a jemný, avšak neodvádza vlhkosť a je to len esteticky luxusný materiál. Ak chcete vedieť viac detailov link na blog nájdete tu
FAQ – najčastejšie otázky

Prečo práve doplnky z hodvábu?

Hodváb má mnoho výhod pre zdravie a krásu. Na rozdiel od iných vlákien, udržuje pokožku hydratovanú a pomáha predchádzať tvorbe vrások.

Hodváb umožňuje hladké kĺzanie vlasov po tkanine, čím sa redukuje roztrhnutie vlasového vlákna a eliminuje rozštiepenie končekov vlasov.

A má aj iné úžasné vlastnosti, ktoré nájdete tu

FAQ – najčastejšie otázky

Starostlivosť o produkty

Ako sa správne starať o hodváb nie je žiadna veda. Avšak pre istotu sme si pre vás pripravili samostatnú stránku, kde Vás prevedieme sposôbmi ako sa starať o jednotlivé naše produkty 

FAQ – najčastejšie otázky

Prečo nie je možnosť osobného odberu?

Tak ako každá začínajúca firma, tak aj my rozbiehame výrobu po večeroch. Z toho dôvodu nemáme ani predajňu a ani registračnú pokladnicu. Pokiaľ máte záujem o osobné prevziatie produktu, tak nás neváhajte kontaktovať tu alebo cez Instagram a určite nájdeme spoločné riešenie 🙂 

FAQ – najčastejšie otázky

Držia gumičky pevne? 

Každá gumička má vo vnútri pevnú plochú gumu s dĺžkou 17cm. Tým pádom gumička neotláča na ruke a vlasy drží pevne aj vo vysoko vyčesanom cope.  

Gumičky sú pevné, nešmýkajú sa vo vlasoch držia a zároveň sú k vlasom veľmi šetrné, vôbec ich nelámu a ešte aj vyzerajú dobre. 

FAQ – najčastejšie otázky
Je možné objednať produkt vo farbe, ktorá nie je skladom? 

V každej farbe máme iba limitovaný počet kusov, ale pokiaľ máte záujem o inú farbu určite nám napíšte. Urobíme všetko čo je v našich silách, aby ste boli spokojné krásky. 

FAQ – najčastejšie otázky

Odkiaľ pochádza hodváb?  

Prírodný hodváb, z ktorého sú naše doplnky pochádza z čínskej provincie, kde sa tento tradičný materiál vyrába už cez 5000 rokov. Prečo sme si zvolili práve tohto dodávateľa? 

Skúšali sme viacero dodávateľov aj z Európy, ale žiadny nám nevedel zaručiť farbenie netoxickými farbami, ani kvalitu materiálu. 
Pokiaľ si chcete viac prečítať o výrobe hodvábu, kliknite tu

FAQ – najčastejšie otázky
Kde sú produkty vyrábané? 

V srdci Slovenska 🙂

Každý jeden produkt je ručne vyrábaný v malej dielni na Orave. Keď si kupujete produkty od LAU_mania, kupujete si hodiny práce, zdokonaľovania sa a skúšania.

Už pri plánovaní výroby dbáme na čo najúspornejšie využitie látky. Vlastne celá naša výroba, od nápadu až po konečnú expedíciu, je minimalistická a premyslená. 

Detaily z výroby vám budeme pravidelne pridávať na naše sociálne siete.

 

FAQ – najčastejšie otázky