Benefity spánku na

hodvábnej obliečke

hodvabna maska
Prečo by som mala bavlnu vymeniť za hodváb?

Hodváb je jemnejší, mäkší a hladší ako bavlna. Tieto vlastnosti mu dodávajú lesklý a luxusnejší povrch, ktorý si vaša koža rýchlo zamiluje. No nie je to všetko o vzhľade, ale o vlastnostiach, ktoré hodváb má. 

Tým, že je to nesavá prírodná látka, tak vám vašu starostlivosť o pleť nevpije v momente, keď položíte hlavu na vankúš, ako to napríklad robí bavlna.

Bavlnené obliečky patria medzi klasiku, avšak práve pre našu pleť a vlasy nie sú najideálnejšou voľbou.

Hodváb má oveľa nižšiu hustotu v porovnaní s bavlnou, vlnou alebo nylonom. Popri luxusnej mäkkosti a lesknutej kráse hodváb má aj ďalšie výhody, ktorým iné tkaniny, či prírodné alebo umelé jednoducho nezodpovedajú. 

Hodváb je látka do každého obdobia: v zime je teplý a príjemný, v lete je chladivý. Jeho termoregulačné teplotné vlastnosti dávajú schopnosť byť studený a súčasne teplý. Hodváb je tak vhodný do každého ročného obdobia. 

Spánok na hodvábe prospieva našim vlasom aj pleti.

Spánok tvorí približne tretinu nášho života, preto by sa výber toho, na čom budeme spať nemal podceniť. 

hodváb

Naše  hodvábne obliečky sú vyrábane na Slovensku zo 100% morušového hodvábu, ktorý je farbený netoxickými farbami a spĺňa OEKO-TEX standard non TOXIC.

Benefity spánku na hodvábe
spanok na hodvabe
 • Hodváb pokožku vyhladzuje, nekrčí a napomáha regenerácií telových buniek a kože.
 • Pri aplikácii nočných krémov zanecháva všetko na pokožke a vaša večerná rutina môže pôsobiť celú noc. Taktiež aj bez aplikácie krému sa zobudíte s krásne hydratovanou pokožkou, pretože aminokyseliny v hodvábe zabezpečujú jej hydratáciu.
 
 • Morušový hodváb obsahuje prírodný proteín nazývaný sericín, ktorý znižuje možnosť alergickej reakcie, odpudzuje plesne a roztoče. Výrazne znižuje začervenanie očí alebo podráždenie sliznice.
 • Ľudia s aknóznou pleťou a kožnými problémami (seborea, psoriaza, ekzen a i.) by mali spávať na hodvábe práve pre jeho antiseptické vlastnosti. Ukľudnenie pleti nastáva po veľmi krátkom čase od začatia používania.
 • Hodváb schne rýchlejšie ako bavlna. Predstavte si, ako dlho schne bavlnené tričko po športovom výkone. Bavlna vlhkosť absorbuje a hodváb naopak vlhkosť odvádza, a preto v teplých letných nociach je hodváb lepšia voľba.
 • Odporúčaný dermatológmi.
spomaluje starnutie
gumcika do vlasov
 • Zauzlené, rozstrapatené, elektrizujúce vlasy dokážu skomplikovať inak príjemné ráno. Elegantný povrch 100% morušového hodvábneho vankúša znižuje trenie medzi vašimi vlasmi a materiálom čo zabezpečí  menšie zauzľovanie vlasov, žiadne strapaté vlasy, menej vypadnutých vlasov a viac času ráno pre vás.
 • Vlasové vlákno je na hodvábe minimálne namáhané, pri kontakte s vankúšom zostáva hladké, neštiepi sa a neelektrizuje.
 • Zachováva ich prirodzenú hydratáciu a hodvábny povrch návliečky zabezpečuje ľahké kĺzanie vlasov počas noci, čím sa redukuje ich poškodenie a vypadávanie.
 • Vlasy sú preto po dlhodobom spánku na takomto vankúši zdravé, lesklé a nestrácajú objem a tvar. 
 • Ekologický aspekt v porovnávaní hodvábu a bavlny tak isto zohráva svoju rolu. Zatiaľ čo sa na bavlnu pri výrobe minie asi 20 000 litrov vody na kilogram, tak v procese výroby hodvábu sa minie asi 601 litrov na kilogram.

 • Ďalším pozitívnym aspektom hodvábu je jeho obnoviteľná a biologicky odbúrateľná schopnosť. Z tohto hľadiska sa dá povedať, že hodváb nezaťažuje tak planétu ako bavlna, hoci aj on ako každý spracovávaný materiál, zanecháva ekologickú stopu. 

HODVABNA OBLIECKA